Ritkán olvasok könnyedebb irodalmat. Elég a napi sajtó meg a világjáró blogok a szükséges elmeélesítésre. Olyan meleg van hetek óra, hogy kitikkadtan vonszoltam magam a könyvtárba valami derűs olvasmányért.
Ezeket választottam:
Berkes Péter: Az öreg bánya titka. Új kiadás, kicsit megdolgozta a szerző a háborús bűnözők portréját, a történet azonban nagyon érdekes és izgalmas maradt. A hetvenes években gyerekfilm is készült a kalandregény minden kötelező elemét felhasználva. Szerettem újra olvasni.
Nicholas Sparks: Szerencsecsillag. Iraki háborús veterán akar megszabadulni nyomasztó emlékeitől, gyalog vág át Amerikán, megpróbálja megtalálni azt a szép lányt, akinek fényképét egy bombatölcsér mellett találta, és úgy őrizte, mint egy talizmánt a háborús kiküldetése végéig. Neki köszönheti, hogy életben maradt. Fordulatos történet, rokonszenves szereplők, kevés akadályt gördítő ellenség, hogy azért izgalmas is legyen...
Ken Follet: A Modigliani-botrány. A művészvilág és a gazdag műkereskedők valódi érdekeit és értékrendjét célba vevő krimi szakszerűen, színvonalra törekedve van megírva. Ha nagyon rosszmájú lennék, azt mondanám, egy intelligens robot rakta össze a történetet úgy, ahogy azt. kell.
Kihoztam még a könyvtárból Az idő rövid története, Hawking művét, nem olvasom olyan gyorsan, mint egy krimit, de legalább jót tesz, ha a nyári éjszakai égboltot fürkészem. Nem mindegy, miről ábrándozik egy öregasszony?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.